
Насоси
Щоб правильно підібрати модель обладнання та купити насос, що оптимально підходить за призначенням, техніко-експлуатаційним характеристикам, необхідно детально розібратися в типах даного обладнання. Сучасні виробники випускають їх у найширшому асортименті видів із різним пристроєм, зміною, принципом роботи. Істотно їхня відмінність по пропускній здатності, продуктивності, потужності, способу установки, висоті підйому води і т.д.
З якою метою потрібно купувати насос
Сфера застосування устаткування величезна, оскільки переміщення води, інших рідин необхідне реалізації більшості робочих процесів у промисловості, сільському, комунальному господарстві, побуті.
Занурювальний насос для свердловини колодязя необхідний для підняття рідкого робочого середовища з глибини від 8 до 100 і більше метрів. Він має компактні розміри і витягнутий корпус. Для перекачування води з глибини менше 8 метрів можна використовувати поверхневий насос.
У системах опалення централізованого, автономного типів застосовуються циркуляційні насоси, адаптовані для роботи з робочим середовищем високої температури. Вони врізаються в трубопровід опалення та забезпечують циркуляцію теплоносія за системою обігріву, підвищуючи її ефективність. Також вони потрібні в системах холодного та гарячого водопостачання з метою підвищення тиску, забезпечення рециркуляції.
Фекальний, дренажний насос затребуваний під час роботи із сильно забрудненими стоками при відкачуванні води із зон затоплень, у комунальній сфері для перекачування стоків. Найчастіше вони оснащуються різальним механізмом подрібнення великих частинок.
Види насосів за принципом роботи
- Вібраційні. Такий насос купити варто придбати переважно для побутових цілей, оскільки він має обмежену продуктивність. Його основний елемент - поршень, що рухається вгору-вниз зі швидкістю не менше 50 разів на секунду і створює розрядження в робочій камері для вступу до води. У вібраційних моделях споживача приваблює доступна ціна та простий пристрій.
- Центробіжні. Найбільш надійне, продуктивне обладнання, оснащене кількома робочими колесами, що обертаються, з лопатями. Вони створюють розрядження всередині відцентрового насоса, внаслідок чого вода відтісняється до стінок камери і всмоктується в напірний патрубок, як у вирву.
- Вихрові. Схожі за принципом роботи з попереднім виглядом, але оснащуються одним робочим колесом. З їхньою допомогою можна створити максимально сильний натиск на виході, проте продуктивність моделей невисока. Тому вони широко потрібні для встановлення в низькодебетові свердловини.