УВАГА!!! У зв'язку з воєнним станом в Україні ціни, асортимент і наявність товару уточнюйте у менеджера

Зворотний клапан для зовнішньої каналізації

Сортування:
Зворотний клапан для каналізації 50 ПВХ рудий
Продано
Зворотний клапан каналізації 110 ПВХ рудий
Продано
Зворотний клапан каналізації 160 ПВХ рудий
Продано
1 896.00 грн.
Зворотний клапан для зовнішньої каналізації

Зворотний клапан для зовнішньої каналізації запобігає можливості перебігу стоків у зворотному напрямку.


Зворотний клапан для зовнішньої каналізації – це конструкція, яка стримує будь-який потік рідин, незалежно від їхнього походження. Найбільш актуальне використання його для унітазу в багатоповерхових будинках на 1 та 2 поверхи, у будинках приватного сектору та у будинках, де використовують старі системи комунікацій.

Чавунні та інші металеві труби старого зразка часто засмічуються, що призводить до зворотного ходу рідини в трубах. Засори найчастіше трапляються через нехтування правилами експлуатації каналізаційних систем. Зворотний клапан на унітаз, встановлений у приватному будинку або квартирі, також запобігатиме потраплянню у ваш будинок гризунів та комах.

Зворотний клапан на каналізацію є обов’язковим елементом системи. Він спрацьовує на унітаз або каналізацію автоматично, без втручання ззовні. При цьому працює клапан як у нормальних умовах, так і в аварійних. Підтримує оптимальний тиск у системі каналізації або водопостачання. Виключає витік води та перебої у роботі насосної станції.

Сфера застосування зворотних клапанів для каналізації

Найчастіше їх застосовують:

 • для трубопроводів з одностороннім напрямом рідини;
 • для трубопроводів з потребою підживлення (із замкненою циркуляцією);
 • для систем, що об’єднують кілька насосів;
 • для реверсивних трубопроводів та інших систем комунікацій.

Зворотний клапан на каналізацію може бути вже включений в конструкцію багатьох комунікацій, але якщо така конструктивна особливість не передбачена, то обов’язково потрібно зробити монтаж обладнання на унітаз або систему водопостачання додатково.

Критерії підбору

При виборі цього виду інженерної сантехніки важливо звернути увагу на діаметр, який може становити 50, 110 або 160 мм, що відповідає основним типорозмірам каналізаційних труб.

Рекомендуємо подивитися на такі показники:

 • матеріал виготовлення;
 • загальний розмір виробу;
 • особливості установки;
 • гарантії якості;
 • цінова категорія.

Зазвичай захисту системи від зворотного руху стоків використовувався зворотний клапан для каналізації з чавуну. Ця практика поступово зживає себе. На зміну важкому, тендітному металу приходять полімерні матеріали. Один із оптимальних варіантів для встановлення в інженерні системи – ПВХ (полівінілхлорид). Він не схильний до корозії при контакті з хімічно агресивним середовищем стоків, довговічний, гігієнічний.

Раціонально купити зворотний клапан для каналізації із ПВХ з метою встановлення в індивідуальну систему будинку, квартири. Його важлива перевага перед чавуном – невелика вага, що істотно спрощує монтажні роботи, що не створює навантаження на несучі конструкції. Гладка внутрішня поверхня полімеру виключає можливість відкладення нальоту, розмноження патогенних мікроорганізмів.

Види арматури

Зворотний клапан на каналізацію класифікується за низкою ознак:

 1. Спосіб монтажу. Фланцевий застосовується для систем великого розміру (від 150 мм). Міжфланцева підходить для металевої арматури. Муфтовий (розтрубний) використовується для встановлення полімерних зворотних клапанів для каналізації. Цей спосіб найпростіший у реалізації, герметичність з’єднання забезпечує кільцеве ущільнення.
 2. Розмір. Повинен повністю відповідати діаметру каналізаційної труби. Для встановлення в індивідуальні системи найчастіше застосовується діаметр 50-160 мм.
 3. Тип затвора. Можна купити зворотний клапан для каналізації в Україні із поворотним, підйомним, кульовим запірним механізмом. Перший являє собою заслінку, що обертається, другий – золотник, закріплений на штоку з пружиною. Кульовий затвор – це шар із наскрізними отворами. Він вважається одним із найнадійніших.

Особливості установки зворотних клапанів для каналізації

Оптимальний варіант монтажу арматури – етап будівництва чи капітального ремонту. Якщо установка виконується в каналізаційну систему, що вже функціонує, слід правильно вибрати місце розташування. Воно має враховувати монтажну довжину корпусу, можливість доступу для чищення, обслуговування.

Важливо звернути увагу на стрілку на корпусі, що показує напрямок руху потоку робочого середовища. Щоб зворотний клапан каналізацію послужив ефективним захистом, необхідно надійно ізолювати місця з’єднання з трубою. Для цього в залежності від матеріалу арматури застосовується ФУМ-стрічка, кільцеві ущільнення, клоччя та ін.

У каталозі нашого інтернет-магазину представлені найпопулярніші зразки зворотних клапанів для зовнішньої каналізації та не тільки. Усі вироби сертифіковані та відповідають вимогам високих стандартів якості. Крім того, є обладнання для зовнішньої каналізації в різній ціновій категорії.

Якщо у вас є сумніви у виборі або потребуєте консультації спеціаліста, всі питання, що вас цікавлять, можна поставити нашим менеджерам за телефонами, які ви знайдете в розділі сайту Контакти.