
Порівняно недорогі, зручні в монтажі труби поліпропіленові користуються широкою популярністю в сфері облаштування інженерних систем побутового, промислового призначення. ППР-комунікації може зібрати майстер самостійно та за наявності початкових монтажних знань, навичок. Для виконання робіт потрібно нескладний в експлуатації спеціалізований зварювальний апарат для роботи з поліпропіленом. Сполуки створюються протягом декількох хвилин, відрізняються абсолютною герметичністю, довговічністю, міцністю.
Область застосування поліпропіленових труб
Залежно від конструкції вони використовуються для збирання інженерних систем різної специфіки. Звичайна неармована труба PPR потрібна для холодного водопостачання, каналізації. Вироби, що мають у конструкції додатковий армуючий шар, знайшли застосування у системах опалення, гарячого водопостачання. Такі труби стабільніші, характеризуються порівняно низьким коефіцієнтом лінійного розширення при нагріванні.
Ці характеристики забезпечує внутрішній армуючий шар зі скловолокна чи алюмінію. Екструдоване волокнисте скло забезпечує гранично можливе зниження лінійного розширення, тому вироби з цим шаром потрібні для гарячого водопостачання. Армовані алюмінієм пластикові труби для опалення використовуються частіше. Метал ефективно захищає стінки трубопроводу від кисневої дифузії, що є важливим для систем обігріву.
Плюси та мінуси труб
Переваг очевидно більше:
- Мала вага поліпропіленових труб. Істотно полегшує процес транспортування монтажу.
- Хімічна нейтральність. Забезпечує трубам можливість контакту з агресивним середовищем.
- Непоріста структура. Гладкі стінки не сприяють утворенню наростів, відкладень. Початкова пропускна здатність труби зберігається весь термін експлуатації.
- Гігієнічність. PPR пластикові труби для води допущені до використання у питних системах водопостачання.
- Міцність. Вироби витримують високий тиск. Величину параметра визначає маркування PN 10, 16, 25 та ін.
- Доступна вартість. На поліпропіленові труби ціна суттєво нижча, ніж на зшитий поліетилен та сталь.
Серед мінусів фахівці відзначають значний коефіцієнт лінійного розширення під час нагрівання. Мінімізувати цей показник дозволяє застосування армованих виробів.