
Радіатори опалення – необхідний атрибут кожного будинку, будь то квартира в багатоповерховому будинку або приватне домоволодіння. У більшості будинків стоять старі чавунні прилади, які, згідно з правилами безпечної експлуатації, необхідно періодично змінювати. Сучасні батареї опалення мають низку незаперечних переваг:
- менші габарити;
- стійкість до корозії;
- простота монтажу;
- високий ККД;
- естетичність;
- різноманітність моделей.
Покупцеві залишається тільки зробити правильний вибір і віддати перевагу тому виду обладнання, яке максимально ефективно вирішувала поставлені завдання, відповідало потрібної цінової категорії і відповідало вимогам безпеки. Перш ніж купити радіатор опалення, є сенс розібратися в тому, яких видів вони бувають.
Види радіаторів опалення
Існує кілька видів нагрівальних приладів, а саме:
- Панельні сталеві радіатори або конвектори. Конструктивно відрізняються наявністю однієї або декількох сталевих панелей нагрівальних. Мають високий ККД та доступну вартість.
- Трубчасті сталеві радіатори. Конструкція складається із з’єднаних в єдину систему сталевих труб, якими проходить гаряча вода. У порівнянні з сталевими панельними приладами має більш високу вартість.
- Алюмінієві радіатори опалення. Виготовляються повністю з алюмінію. Найчастіше використовуються для автономних систем опалення, тому що при експлуатації в централізованих системах схильні до корозії та виходу з ладу через великий тиск.
- Біметалічні радіатори опалення. Такі конструкції мають трубчасту серцевину та оболонку з алюмінію. Мало схильні до корозії, добре віддають тепло і можуть встановлюватися як для індивідуальних, так і для централізованих систем опалення.
З деякими моделями радіаторний кран йде в комплекті, для інших – необхідна покупка кріплень для сталевих батарей опалення, кранів та іншого Додаткове обладнання.
Якщо ви не знаєте, який тип радіатора вам підійде більше або у вас залишилися ті чи інші питання, ви можете поставити їх нашим фахівцям за телефонами, які ви знайдете в розділі «Контакти». Ми пропонуємо вигідні умови співпраці та сантехнічні вироби у широкому асортименті, що відповідають високим стандартам якості та безпечної експлуатації.
Радіатори опалення
Чавунні, сталеві та алюмінієві радіатори опалення у Запоріжжі та інших містах України представлені у широкій різноманітності, що створює складності для споживача, необізнаного з питань технічних параметрів. Щоб зробити грамотний вибір, варто вивчити критерії оцінки.
Технічні характеристики
- Тепловіддача. Максимальною теплопровідністю характеризуються алюмінієві радіатори опалення в Запоріжжі, які мають попит. Вони швидко відгукуються на зміни налаштувань термоголовок. Сталеві прилади займають проміжну позицію. Низькою теплопровідністю відрізняються чавунні батареї, але плюс у тому, що вони довго остигають та віддають енергію простору протягом тривалого часу.
- Розмір. Перш ніж купити батареї опалення, необхідно скласти план розміщення у будинку, квартирі, офісі. Розмір ніші має відповідати параметрам корпусу. У виробників вони випускаються у 2-7 модифікаціях висоти (міжосьової відстані) при стандартній товщині. Панельні бувають різної товщини залежно від кількості листів та рядів ребра. Довжина може змінюватись в широкому діапазоні, визначається кількістю секцій, розміром панелі.
- Робочий тиск. Щоб не знадобилася заміна радіаторів опалення через протікання, важливо знати параметри функціонування системи. Особливо це стосується централізованих інженерних комплексів із сильними стрибками тиску. Найбільшою витривалістю характеризуються чавунні (до 16 бар) та біметалічні моделі (35-100 бар). Алюмінієві витримують 10 бар.
- Довговічність. У цьому плані вигідніше купити чавунні батареї. Термін експлуатації – від 50 років. За ними слідують біметалічні (20-25 років), монолітні можна порівняти за ресурсом з чавуном. Найменш довговічні сталеві панельні та алюмінієві модифікації (до 20 років).
Типи підключення радіаторів опалення в Запоріжжі
Ще один критерій вибору – спосіб підключення до трубної розводки. Найбільш поширений бічний варіант. Подача підводиться до верхнього отвору, обратка – до нижнього з першого боку корпусу. Він не вимагає застосування складних комплектуючих для опалення, але знижує ККД приладу до 95%.
Діагональний спосіб підключення передбачає приєднання лінії подачі у верхній отвір з одного боку, зворотного – в нижнє з іншого. Ефективний варіант, що дозволяє максимально використати продуктивність приладу. Підходить для протяжних систем. Мінус способу – відкрита прокладка трубопроводу.
Для реалізації нижнього варіанту підключення необхідно купити батареї спеціальної конструкції, де обидва виходи знаходяться у дні корпусу на відстані 50 міліметрів. Тип приєднання підходить для прихованого розведення. Знижує ККД до 80-90%, залежно від розміру корпусу.