Повноцінне зрошення городу, квітника, присадибної ділянки можливе декількома способами: крапельні стрічки, поливальні шланги, зрошувачі. Останні користуються підвищеним попитом через доступну вартість, просту установку та експлуатацію, високу ефективність та широке розмаїття моделей.
Принцип роботи та типи зрошувачів
Пристрій є компактним корпусом з пластику або металу, оснащений пристроями для розбризкування води в різних режимах: струмені, імпульси, туман і т.д. Подача води на зрошувачі здійснюється через ПВХ, ПНД або поліпропіленові труби, що прокладаються в ґрунті.
Залежно від конструкції розрізняють кілька типів обладнання:
- Крапкові. Найпростіший бюджетний варіант, призначений для поливу територій мінімальної площі: клумб, палісадників і т.д. Багато моделей доповнені опцією регулювання інтенсивності та діапазону розбризкування струменів з розпилювача.
- Імпульсні. Більш ефективні та продуктивні зрошувачі для поливу, що випускають воду поштовхами. Це забезпечує широкий діапазон розповсюдження струменів у радіусі 20 м. Функціонал імпульсних моделей також ширший, ніж точкових. Користувач може настроювати радіус, дальність, інтенсивність поливу.
- Ротаційні. Зрошувачі, що обертаються, що забезпечують рівномірний розподіл води за рахунок поділу струменів.
- Осцилюючі. Максимально ефективні та комфортні в експлуатації пристрої. Зрошення проводиться через форсунки, кількість яких може досягати 18. Значна площа осциляції дозволяє охоплювати ділянки до 300 м2. Функціонал обладнання передбачає можливість роботи в різних режимах, що відрізняються інтенсивністю, кутом подачі води. Є опція виключення певних секторів із діапазону.
Економічність зрошувачів для поливу
Зрошення рослин через традиційні поливальні шланги виявляється менш ефективним, ніж застосування зрошувачів. Ці пристрої здійснюють полив із заданою користувачем інтенсивністю, що дозволяє запобігти перевитраті води. Дозована, точно розрахована та скоординована подача струменів виключає утворення калюж, підтоплення доріжок між клумбами, грядками. Через війну ресурси витрачаються раціонально і з мінімуму при одночасному забезпеченні достатнього рослин зрошення. Головне при цьому встановити правильний і найбільш комфортний для культур режим поливу.
Написати коментар