
Важливо розуміти, що поливальний кран - це багатофункціональна арматура, що виконує масу завдань у приватному будинку і на присадибній ділянці. Він може використовуватися не тільки для зрошення квітника, городу, саду, обприскування газону, але й для миття машини, техніки, інструменту, наповнення ємностей, басейнів, очищення доріжок тощо. Тому до вибору пристрою варто підійти максимально відповідально, вивчивши модифікації, що пропонуються сучасним ринком.
Поливальні крани для саду та дачі
Поливальний кран – це основний конструктивний елемент садової системи
зрошення на дачі або у саду. Від безперебійної роботи цього пристрою
зрештою залежить робота всієї системи поливу. За типом конструкції
поливальні крани, купити які ви можете в нашому інтернет-магазині,
поділяються на:
• вентильна система;
• шарові клапани.
І той і інший вид конструкції має свої особливості. Але є спільні риси, що визначають якість продукції.
Види кранів поливальних в залежності від конструкції
Як мовилося вище, запірна арматура ділиться на 2 типи: вентильна, кульова. Вентильні – гранично прості за пристроєм. Перекриття потоку робочого середовища здійснює шток, що опускається в міру обертання ручки і притискається до сідла. Такий кран на дачу міцний, довговічний, стійкий до перепадів тиску у системі водопостачання. Але сфера використання обмежена найпростішими операціями: набрати воду у ємність.
Складніше за конструкцією, але функціональнішими є крани з кульовим запірним механізмом. Вони дозволяють регулювати потік води, підключати до спеціального відведення – штуцера шланг для забезпечення виконання дачних робіт віддалено від місця розміщення арматури. Якісний кульовий кран для поливу виконується із стійких корозійних матеріалів: нержавіючої сталі, нікельованої латуні. Запірний механізм завжди виготовляється з нержавіючої сталі.
Види за способом встановлення
- Фасадні. Такий поливальний кран врізається безпосередньо в стіну будинку, підсобного приміщення, тому при його установці важливо правильно розрахувати довжину патрубка. Вона має бути більшою за товщину стіни. Зручність застосування в тому, що до нього легко підключати шланг, оскільки він знаходиться зовні будівлі.
- Внутрішні. Розміщуються усередині будинку, використовуються для побутових потреб. Щоб кран для дачного умивальника став поливальним, можна на носику змішувача закріпити шланг, який потім вивести у вікно. Такий спосіб підходить у випадку, якщо полив потрібний нечасто і для невеликих територій.
- Гідранти. Встановлюються у місцях із найбільшою потребою у воді: квітниках, між грядками рослин, що люблять вологість, біля гаража. Це потужний, високоміцний садовий кран, що виготовляється зі сталі, чавуну. Він підключається до водопроводу через прокладену під землею трубу. Поливальні шланги кріпляться до відводів корпусу через спеціальні муфти.